Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

Niedziela, 26 Maj 2019

DOBRZE TRAFIŁEŚ   1
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM
                     

Mieszkaniec Woli Mieleckiej Albert Jarosz współpomysłodawcą "Kolęda z Wilna"

02-01-2017

Koncert kolęd w kościele pw. Ducha Świętego w Wilnie, w którym wystąpili znakomici artyści z Polski i Wileńszczyzny, spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem publiczności.

„Jestem bardzo wdzięczny organizatorom: Rafałowi Jackiewiczowi i Albertowi Jaroszowi za sam pomysł.– podkreśla w rozmowie z „Kurierem” ks. Tadeusz Jasiński.

— Mamy w Wilnie polskich artystów naprawdę bardzo wysokiej klasy. Nie mają oni jednak okazji występować razem w tego rodzaju koncertach. Uczestnicząc w koncercie, jako społeczność mogliśmy odczuć, jak wysoki poziom artystyczny może zaprezentować nasze środowisko – zauważa proboszcz parafii Ducha Świętego.

Wejściówki na koncert miały służyć przede wszystkim w zorientowaniu się, co do liczby spodziewanych widzów. Rozeszły się bardzo szybko, co najlepiej pokazuje, że koncert był wydarzeniem odpowiadającym potrzebom Polaków w Wilnie.
— Około 500 wejściówek rozdaliśmy w kościele, natomiast ok. 100 zostało rozdanych jako imienne zaproszenia. Widzów zgromadziło się jednak znacznie więcej. Wiele osób, które nie miały wejściówek, przyszło po prostu wcześniej na Mszę św., a wiadomo, że przecież z kościoła nikogo nie wygonimy — opowiada ks. Jasiński.

Wydarzenie zostało bardzo ciepło przyjęte przez zgromadzonych w kościele ludzi. — Dla mnie osobiście kilka utworów było bardzo głębokim, wzruszającym przeżyciem. Udział w koncercie był też bardzo wartościowym doświadczeniem dla scholi, które brały w nim udział – dodaje proboszcz.

Źródło
 

Przed kilkoma dniami, w Kościele Ducha Świętego w Wilnie, odbył się świąteczny koncert „Kolęda z Wilna”. Dzisiaj proponujemy zapoznać się z fragmentem tego wspaniałego koncertu.

Tradycyjne kolędy i pastorałki zostały wykonane w jazzowej interpretacji. Wśród muzyków i wykonawców byli m.in. Zbigniew Lewicki, Rajmond Swiackiewicz, Jan Maksymowicz, Ewelina Saszenko i Daniel Cebula-Orynicz.

O aranżacje utworów zadbał Roman Hudaszek, który napisał całość specjalnie na wileński koncert. Muzycy ze Śląska wystąpili pod kierownictwem Piotra Dziadkowca. Reżyserem i pomysłodawcą przedsięwzięcia był Rafał Jackiewicz, współtwórcą – Albert Jarosz.

źródło

Nie było miejsca dla Ciebie ... tu

Mario czy już wiesz ... tu

Tyle świerków ... tu 


                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe