Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

Sobota, 16 Luty 2019

DOBRZE TRAFIŁEŚ   1
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM
                     

Nowe drogi asfaltowe w naszej gminie

30-03-2015
Wola Mielecka, Rzędzianowice i Trześń to miejscowości w Gminie Mielec, które skorzystają z dotacji na drogi. – Dzięki dotacji i niewielkim wkładem własnym na poziomie 20 procent wartości zadania poprawimy znacznie infrastrukturę na terenie samorządu. Otrzymaliśmy jedną z największych kwot w powiecie mieleckim w ramach ministerialnych promes – nie krył zadowolenia wójt gminy Józef Piątek.

25 marca do urzędu gminy wpłynęło pismo, które potwierdziło otrzymanie promes w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Promesę w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odebrał włodarz gminy. W ramach rządowego dofinansowania gmina może liczyć na kwotę 390 tysięcy złotych. Ze środków tych zostaną w 2015 roku wykonane zadania w zakresie:

Przebudowa drogi dz. nr 71 w miejscowości Wola Mielecka

Przebudowa drogi gminnej Nr 103 435 Rzędzianowice /Kościół - SKR/ dz. ewid. nr 388 w miejscowości Rzędzianowice w km 1+180-1+720

- Staramy się także uzyskać dotację na drogę w miejscowości Wola Chorzelowska, której przebudowa może być współfinansowana ze środków krajowych. Rozstrzygnięcie tej kwestii planowane jest na początek drugiego półrocza bieżącego roku – dodaje wójt Piątek.

Niewątpliwą korzyścią w ramach poprawy infrastruktury gminnej jest również promesa jaką otrzymał Powiat Mielecki. Dotacja ta objęła swoim dofinansowaniem 3,8 kilometra drogi Grochowe II-Trześń-Mielec. 3,1 km tej drogi stanowi odcinek, który leży w obszarze samorządu gminy Mielec na terenie miejscowości Trześń. Na ten cel zaplanowano środki w wysokości 820 tysięcy złotych.

W najbliższym czasie gmina Mielec planuje ogłosić przetargi na realizację zadania w Woli Mieleckiej i Rzędzianowicach.

                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe