Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

środa, 22 Wrzesień 2021

DOBRZE TRAFIŁEŚ   2
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

      sg
  

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM


                     

Gmina Mielec przegrała w sądzie i zapłaci blisko 100 tysięcy złotych

02-03-2015
Tak orzekł Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu.  Gmina przegrała sprawę z wykonawcą rozbudowy bazy sportowo-rekreacyjnej w Podleszanach realizowaną w latach 2010-11. Poszkodowany nie zgodził z pobranymi przez gminę karami wynikającymi z nieterminowości inwestycji. Sąd przyznał mu rację. -  Brak dobrej woli poprzedniego wójta rodzi kolejne finansowe konsekwencje, które  jako gmina musimy ponieść  - komentuje obecny wójt Józef Piątek.

Rozbudowa kompleksu sportowego złożonego ze stadionu, kortu tenisowego i budynku socjalnego miała kosztować gminę niewiele ponad 19 tysięcy złotych, dzięki 66 procentowego dofinansowania projektu w ramach środków z RPO 2007-2013 osi priorytetowej 5. Infrastruktura Publiczna.

 

-  Głupota grzebie po raz kolejny szanse na inwestycje w gminie i marnuje pieniądze publiczne. Mieszkańcy muszą wiedzieć z czego braki pieniędzy w budżecie wynikają – komentuje obecny wójt Józef Piątek.

 

Gmina Mielec pobrała kary od wykonawcy z nieterminowość oddania inwestycji. Zasadność kar podważył wykonawca tłumacząc, że opóźnienie jest wynikiem złych warunków atmosferycznych. Argumentów tych nie przyjął poprzedni wójt. Wartym podkreślenia jest fakt, że spór trwał między wójtem, a przedsiębiorcą z jednej gminy. Brak woli porozumienia doprowadziła sprawę pod wyrok sądu. Gmina przegrała w II instancji i zamiast 19 tysięcy złotych teraz musi  zapłacić razem kwotę 95 tysięcy złotych, w której znalazły się  m.in. koszty sądowe.

źródło:  czyliwiesz
                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe