Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

Niedziela, 24 Marzec 2019

DOBRZE TRAFIŁEŚ   1
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM
                     

Odpust w kapliczce, by wspólnie uwielbiać Maryję 12.09.2014

26-09-2014
  Imię Maryji jest otaczane w Kościele katolickim szczególną czcią, gdyż należy ono do Matki Boga, Królowej Nieba i Ziemi. 12 września, według kalendarza liturgicznego, pochylamy się nad tajemnicą imienia Bogurodzicy.
W naszej wspólnocie parafialnej to wspomnienie jest obchodzone szczególnie uroczyście, gdyż pod takim wezwaniem jest kapliczka pochodząca z 1903 roku, znajdująca się przy drodze w kierunku Trzciany.
   Tego dnia zgromadziliśmy się w kapliczce, by wspólnie uwielbiać Maryję w czasie Najświętszej Eucharystii. Naszej modlitwie przewodniczył ks. Wojciech Dudzik, który od niedawna posługuje w naszej parafii. W naszym zgromadzeniu liturgicznym wzięli również udział księża diakoni Paweł Knap, Tomasz Kaczor i Jakub Kuchta, którzy w październiku rozpoczną ostatni etap formacji seminaryjnej.
   W czasie homilii ks. Wojciech przypomniał o świętości imienia każdego człowieka, o tym, że imię jest ikoną osoby i ze względu na godność tego, kto je nosi, domaga się szacunku. Kaznodzieja przypomniał nam również prawdę, że osoba, która prawdziwie czci Maryję, może wiele razy wymawiać Jej Imię, na Różańcu, w czasie pracy. I nie czuje przy tym znużenia. Podobnie, jak słowa KOCHAM CIĘ wypowiadane autentycznie z serca- nigdy nie brzmią tak samo!
   Oddawajmy cześć imieniu Maryji nie tylko w dniu jej święta, ale każdego dnia na nowo wzywajmy Jej orędownictwa, niech opiekuje się nami i wyprasza dla nas potrzebne łaski, abyśmy tak jak Ona osiągnęli świętość, by nasze imiona mogły być zapisane w niebie jako imiona świętych.

kl. Marcin Gazda

Zdjęcia ... tu
                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe