Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

Niedziela, 26 Maj 2019

DOBRZE TRAFIŁEŚ   1
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM
                     

Odpust parafialny 22.06.2014 foto

22-06-2014
 W niedzielę 22 czerwca nasza parafia przeżywała uroczystość odpustową. W tym dniu dziękowaliśmy  Bogu Ojcu za Jego Opatrzność, za to że objawił się jako prawdziwy Ojciec kochający  i troszczący się o wszystkie swoje stworzenia, zwłaszcza o człowieka. Mszę Świętą o
godzinie 11 sprawował Ksiądz Piotr Kruczyński  – długoletni
wikariusza  parafii św. Mateusza w Mielcu,  którego wszyscy dobrze pamiętamy jako gorliwego duszpasterza opiekującego się ministrantami i lektorami, a który obecnie  pracuje  w parafii św. Jakuba w Podegrodziu.
Podczas homilii Ks. Piotr rozważając tajemnicę Bożej Opatrzności zauważył, że Bóg który spogląda na nas nieustannie, opatruje nasze rany które, zadaje człowiekowi grzech. Zwrócił uwagę, że z Bożą Opatrznością należy współpracować, a nie tylko oczekiwać, że Bóg będzie się nami opiekował i zrealizuje nasze plany. Boża Opatrzność czuwa nad tym, abyśmy tutaj na ziemi zbytnio się nie zadomowili, bo to nie jest nasz cel ostateczny, my tu jesteśmy tylko przez chwilę, w odrodzę. Opatrzność Boża czuwa nad nami byśmy doszli do nieba, byśmy osiągnęli cel ostateczny - wieczne zbawienie. Bóg naprawdę uczyni wszystko, jeśli jest to zgodne z tym celem ostatecznym. My tego działania nie potrafimy jeszcze w pełni odczytać, metody którymi Pan Bóg się posługuje są dla nas czasami zakryte - zauważył Ks. Piotr. 

 D.Krawiec

Zdjęcia ...tu
                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe