Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

Czwartek, 21 Luty 2019

DOBRZE TRAFIŁEŚ   2
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM
                     

Zaproszenie do grup formacynych

19-09-2013

ZAPROSZENIE DO GRUP FORMACYJNYCH

Serdecznie zapraszamy do włączania się w działalność grup dziecięco-młodzieżowych jakie funkcjonują na terenie naszej parafii. Mamy propozycję DSM-u, Scholi, LSO oraz Grupy Młodzieżowej.

gm

DSM (Dziewczęca Służba Maryjna) skupia dziewczynki od I kl SP do 6 kl SP. Ich główne zadanie to prowadzenie Mszy w dla dzieci oraz udział w procesjach i innych uroczystych nabożeństwach. DSM spotyka się dwa razy w miesiącu, we wtorki o g. 16.30 na plebani (spotkanie trwa 45min.)

DSMSchola to grupa dziewcząt od kl. 3 SP do kl III gimnazjum. Głównym zadaniem Scholi jest upiększanie Liturgii poprzez śpiew na głównych i uroczystych Mszach św. Schola spotyka się co tydzień na próbach w soboty o g. 10.00. (spotkanie trwa 1,1/2 godz.)

scholaLSO, to ministranci i lektorzy, jakie jest ich zadanie każdy widzi i słyszy. To na nich opiera się piękno Liturgii. „Na ministranta” można się zapisać już po 2 kl. SP i zdobywać kolejne stopnie ministranckie. W gimnazjum przechodzi odpowiedni kurs i staje się lektorem. Chłopcy mają swoje zbiórki w kaplicy co drugi tydzień w soboty o g. 09.00. (spotkanie trwa 45 min.)

LSOGrupę Młodzieżową stanowią dziewczęta i chłopcy od kl. III gimnazjum do czasu ukończenia 25 lat. Młodzież zrzeszona w GA (Grupa Apostolska – druga nazwa) oprócz swojej formacji angażuje się w ogromną część życia parafialnego, jest jego siłą, inspiracją i autorem w bardzo wielu kwestiach. Spotkania Grupy Młodzieżowej odbywają się w każdy piątek od g. 19.00. (spotkanie trwa ok.2 godz.)

GMWszystkie Grupy formacyjne oprócz obowiązków i zaszczytów z tego wynikających mają tez swoje atrakcje, m. in. wycieczki, ogniska, grille, dyskoteki, spotkanie z Mikołajem, rozgrywki piłki halowej i …pierwsze miejsce w kaplicy.

Serdecznie zapraszamy.

Ks. Paweł Herudziński, opiekun Grup Formacyjnych

                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe