Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

środa, 20 Luty 2019

DOBRZE TRAFIŁEŚ   1
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM
                     

Msza Święta odpustowa w kaplicy pw. Najświętszego Imienia Maryi 12.09.2013

13-09-2013

Do Twej dążym kaplicy,
Co z brzegu czeka nas,
Wśród wichru, nawałnicy,
W pochmurny, słotny czas,
Byśmy tam wciąż dążyli
I nigdy nie zbłądzili:
Maryjo, Maryjo, o Maryjo świeć.

Już tradycyjnie tą pieśnią rozpoczęła się Msza Święta odpustowa w kaplicy pw. Najświętszego Imienia Maryi. Obchód ku czci Imienia Matki Boga powstał w początkach XVI wieku w Hiszpanii i był celebrowany 15 września, w oktawę święta Narodzenia Maryi. Po zwycięstwie króla Jana III Sobieskiego nad Turkami w bitwie pod Wiedniem w 1683 r. papież Innocenty XI rozszerzył ten obchód na cały Kościół.
Mszy Świętej przewodniczył i kazanie wygłosił Ksiądz Proboszcz, jak zaznaczył na samym początku Liturgii w tym roku przypada 110 rocznica wzniesienia przez naszych przodków tej świątyni. Było to ich świadectwo wiary i szczególnej miłości do Matki Najświętszej. Zauważył że przed nami wciąż stoi wielkie zadanie budowy już większego kościoła ku czci Boga w Trójcy Jedynego w tajemnicy Jego Opatrzności. W kazaniu Ksiądz Zbigniew apelował aby brać przykład z Maryi i zawsze być blisko Boga. Tak jak w imieniny Maryi przychodzimy na Mszę Świętą, tak i w dniu naszych imienin, czy bliskich nam osób, powinniśmy świętować wraz z Bogiem. Na zakończenie podziękował wszystkim którzy przybyli na tą uroczystość, szczególnie dziękował Panią Władysławie i Genowefie za stałą opiekę nad kaplicą i Panu Mariuszowi za nagłośnienie. Na koniec prosił wszystkich zebranych aby zawsze dbali i angażowali się w sprawy tej wolomieleckiej perełki .
Podczas Mszy Świętej za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny dziękowaliśmy Bogu za otrzymany dar wiary, prosiliśmy o życie wieczne dla fundatorów i budowniczych kaplicy, a także o potrzebne łaski dla kleryków z naszej parafii na progu rozpoczynającego się roku formacyjnego i akademickiego. Uroczystość odpustowa zgromadziła blisko 80 czcicieli Imienia Maryi, oczywiście nie wszyscy zmieścili się w kaplicy, ale piękna pogoda pozwoliła uczestniczyć we Mszy Świętej na placu przed kaplicą.

D.K.


Zdjęcia ... tu

                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe