Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

Niedziela, 26 Maj 2019

DOBRZE TRAFIŁEŚ   1
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM
                     

Jak wygląda praca w Radzie Gminy

13-04-2013

W odpowiedzi do artykułu na hej.mielec (tu) o pracach radnych w komisjach, z którego mogłoby wynikać, że jeden z sołtysów uważa moją pracę na sesjach jako lansowanie się przed kamerą, a na komisjach siedzę i nic nie robię wyjaśniam:

Radny na 7 dni przed sesją dostaje z gminy odpowiednie dokumenty, aby się z nimi zapoznać. Między komisjami, a sesją średni odstęp to 2-3 dni. Maksymalnie nam się trafiło, że był to tydzień czasu. Idąc na taką komisję dyskutujemy i zasięgamy dodatkowej wiedzy od pracowników referujących dany temat. Ja na takich komisjach staram się dociec jak najwięcej nurtujących mnie zagadnień. Okres między komisją, a sesją jest dla mnie najintensywniejszym czasem, bo wyjaśnienia z komisji dają mi dodatkowy pogląd na sprawę, którą nadal zgłębiam. To sesja jest miejscem, gdzie zapadają decyzje, więc tam trzeba być przygotowanym i wyposażonym w argumenty. Rozumiem, że niektórym może to się nie podobać, bo sesja przez to się przedłuża, a dieta jest taka sama. Słyszałem na sali np. niezadowolenie sołtysa Jerzego Głaza z Trześni.
Wiem, że niektórzy woleliby załatwiać coś po cichu w gabinecie Wójta, ale to sala obrad i argumenty powinny kształtować kierunek rozwoju naszej gminy. Zdaję sobie sprawę, że jest grono radnych przychylnych Wójtowi i oni prowokują różne sytuacje, z których miałoby wynikać, że to ja jestem oszołomem. Taką metodę znamy wszyscy od lat. Moje prace na komisjach jak i na sesjach są intensywne i wynikają one z mojego zaangażowania. W uchwałach dotyczących śmieci minimum 80% zmian w stosunku do projektu Wójta jest mojego autorstwa np. to, że od maja do września odpady komunalne będą wywożone 2 razy w miesiącu, a nie jeden raz.

Co do pieniędzy za rok 2012 gmina wypłaciła mi 4048 zł było to wynikiem 22 spotkań (komisja lub sesja)(184zł diety x 22 spotkania=4048zł).

Takie same pieniądze za sesje biorą sołtysi, a jak widać niektórym bardzo się spieszy. Sołtysów na komisjach nie ma, więc nie mają bezpośredniej wiedzy o czym tam się mówi. Rada Gminy podzielona jest na cztery komisje, które pracują przeważnie po dwie zmieniając się. Czyli jednym razem jest spotkanie komisji mandatowej z oświatową, a kolejnym razem mandatowej z rolnictwa itd. Jasno z tego wynika, że nawet wszyscy radni nie wiedzą co działo się na wszystkich komisjach.

Jednego razu jak chciałem zostać na komisji rewizyjnej i oświatowej to zostałem przez Pana Sikorę bezprawnie usunięty. Zarzut sołtysa co do tego, że na komisjach się nie pracuje, a na sesji uprawia się lans jest więc nie na miejscu. Komisje są miejscem, gdzie omawia się problem, a sesja jest miejscem, gdzie zapada końcowa decyzja.

Ja pomimo różnych ataków na mnie, nie zamierzam rezygnować ze swojej aktywności ani na komisjach ani na sesjach.

Od pierwszej naszej sesji prosiłem Wójta Gacka oto aby GOK nagrywał sesje, a gmina umieszczała je na swojej stronie. Usłyszałem NIE i kupiłem własną kamerę. Uruchomiłem stronę internetową i publikowałem fragmenty dotyczące Woli Mieleckiej. Tym działaniem „wymusiłem” na gminie umieszczenie kamery gminnej licząc, że jak mój czas się skończy to zapis video z sesji nadal pozostanie i będzie to najlepszy stróż moralności przyszłych radnych.

 Mariusz Kawalec

Jako dowód potwierdzający moje słowa załączam krótki materiał filmowy ... tu

                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe