Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

Niedziela, 24 Marzec 2019

DOBRZE TRAFIŁEŚ   1
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM
                     

Prelekcja Pani Krystyny Pawłowicz - Mielec 24.02.2013

01-03-2013


W dniu 24.02.2013 r. w Mielcu odbyła się prelekcja Pani doktor habilitowany nauk prawnych Krystyny Pawłowicz.

Filmik z prelekcji ... tu

 

Pani Krystyna Pawłaowicz pisze o sobie:

Urodziłam się 14 kwietnia 1952 roku w Wojcieszowie. Jestem prawnikiem, nauczycielem akademickim, dr hab. profesorem w Wyższej Szkole Administracji Państwowej w Ostrołęce. W latach 2007-2011 byłam sędzią Trybunału Stanu.

W drugiej połowie lat 70. zostałam pracownikiem naukowym Instytutu Nauk Administracyjno-Prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 1979 roku ukończyłam aplikację sędziowską. Uzyskałam stopień doktora nauk prawnych, a w 2005 roku habilitowałam się na podstawie rozprawy zatytułowanej „Przedsiębiorca wobec NIK”.  Do 2011 roku byłam profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie wykładam na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz w Wyższej Szkole Administracji w Ostrołęce.

Brałam udział w rozmowach Okrągłego Stołu po stronie solidarnościowej. Jestem współautorką ustawy o zgromadzeniach z 1990 roku. W okresie rządu Jana Olszewskiego pracowałam w Biurze Prasowym Rządu. 14 listopada 2007 roku Sejm wybrał mnie na stanowisko członka Trybunału Stanu. Rekomendującym klubem parlamentarnym było Prawo i Sprawiedliwość.

W 2008 roku zakwestionowałam zgodność traktatu lizbońskiego z Konstytucją RP. W 2009 roku byłam członkiem rady nadzorczej Telewizji Polskiej.

W październiku 2011 roku zostałam wybrana posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w okręgu nr 18 (siedlecko-ostrołęckim) uzyskując 20 681 głosów. Jestem członkiem Prezydium Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość oraz Krajowej Rady Sądownictwa.

                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe