Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

Piątek, 18 Październik 2019

DOBRZE TRAFIŁEŚ   2
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM
                     

Kulisy ''władzy'' Sołtysa w Woli Mieleckiej

07-01-2013

Przedstawiam Państwu materiał nad którym zastanawiałem się bardzo długo.

Jako radny i jako mieszkaniec chciałbym, aby w naszej miejscowości był spokój i harmonia. Wola Mielecka jako duża wieś powinna rozwijać się na miarę swoich możliwości dynamicznie. Niestety od pewnego czasu obserwuję posunięcia naszego Sołtysa, które zmusiły mnie do tego co dziś publikuję. Nie widząc już szansy na znalezienie wspólnej drogi nas radnych z Sołtysem pokazuję coś co uważam za naganne. Osobiście mam wrażenie jakby to dwóch braci Soboń wraz z kilkoma poplecznikami łamiąc nawet prawo (pokazywałem już w przeszłości jak Sołtys łamie prawo prowadząc zebranie wiejskie) chciałoby rządzić naszą miejscowością. Jestem przekonany, że na tym często tracimy.

Przykładem niech będzie ostatnie zebranie wiejskie.

Sołtys spowodował, że mieszkańcy nie mieli wyboru nad propozycjami jakie przygotowała Rada Sołecka i musieli zgodzić się na „wszystko albo nic”. Znaczna część mieszkańców przeciwna była, aby wyburzać istniejące przystanki, a w ich miejsce kupować szklane wiaty.
Czy zasadne było, żeby znów z naszych pieniędzy kupować budki dla zawodników rezerwowych na stadion? Przecież my już kiedyś w czynie społecznym takie budki zrobiliśmy. To gmina nie dopilnowała i to przez ich zaniedbania nie mamy tych budek. Mamy dwa razy sobie kupować to samo? My nie mamy już na co wydawać pieniędzy?

Dwa lata temu nowy zarząd klubu chciał ułożyć z leżących na parkingu stadionu płytek chodnikowych przejście do stadionu ponieważ po deszczach jest błoto. Sołtys powiedział wtedy, że płytki są jego i je zabrał. Gdy na forum pojawił się wpis napisany przez Roberto (... tu) z zapytaniem co stało się z płytkami wysłałem do Sołtysa pismo (... tu) nie otrzymałem odpowiedzi ani na piśmie, ani ustnie. Dwukrotnie pytając Sołtysa na zebraniach między innymi o tą sprawę Sołtys opuszczał zebrania. W materiale audiowizualnym, który zamieszczam widać jak Sołtys sprzecznie w różnym czasie się wypowiada. Jeżeli sytuacja taka będzie się utrzymywać nadal (Sołtys będzie uprawiał swoją politykę na złość radnemu czy radnym) to Wola Mielecka na tym będzie tracić.

Przestrzeganie prawa, przejrzystość, otwartość i współpraca różnych środowisk gwarantuje najlepszą drogę rozwoju.
Umieściłem tylko kilka przykładów ukazujących coś z czym pogodzić się nie mogę. Nie mam zamiaru uprawiać polityki dla własnych korzyści i nie będę przymykał oka na naganne zachowania innych. Uważam, że mieszkańcy powinni wiedzieć o takich sprawach
i dlatego odważyłem się to pokazać. Jeżeli zjada nas jakaś gangrena być może trzeba coś odciąć. 


Pisz co o tym myślisz.
Czy potrzebne nam nowe szklane wiaty w miejsce murowanych przystanków?
Czy to my powinniśmy kupować budki zawodnikom?
Masz uwagi do radnych, sołtysa?

Dyskutuj na forum ... tu

Filmik przedstawiający kulisy ... tu

 

Ten przystanek znajduje się w pobliżu Sołtysa. Mieszkańcy skarżą się, że po deszczu siedząc na ławce pod nogami mają błoto.

Tego typu przystanek Sołtys chce wstawić koło Domu Ludowego i przy drodze Tarnowskiej (koło firmy handlującej kostką brukową)   w miejsce obecnych murowanych. 

Wiata przystankowa

Wiata przystankowa

                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe