Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

środa, 26 Czerwiec 2019

DOBRZE TRAFIŁEŚ   1
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM
                     

Brak gazu na stadionie - jakie mogą być konsekwencje?

09-12-2012

W odpowiedzi na artykuł „Gospodarność, czy spisek? Obiekty sportowe w Woli Mieleckiej pozbawione gazu i wody” na portalu HEJ Mielec chciałem wyjaśnić kilka kwestii.

Na wstępie nadmienię, że w gminie Mielec jest trzy nowe obiekty sportowe. W Chorzelowie, Podleszanach i w Woli Mieleckiej. Są to obiekty zrealizowane w ramach R.P.O. Wszystkie trzy odebrane przez obecnego Wójta Pana Kazimierza Gacka. Stadion w Woli Mieleckiej został oddany do użytku dużo wcześniej niż pozostałe dwa obiekty.

Ponieważ nasz klub ma łącznie z dziećmi najwięcej zawodników w naszej gminie i najwcześniej zaczął eksploatację tego obiektu to zapewne i koszty są wyższe. Koszty za gaz jakie poniosła gmina na nasz obiekt to ogrzewanie C.O. i grzanie wody do kąpieli. Budynek był budowany w zimie i dlatego musiał być ogrzany. Poniżej zamieszczam zdjęcie jaki był grzyb na ścianach.

grzyb

Tylko do pewnego czasu gmina ponosiła koszty za wodę. Woda służy do kąpieli i podlewania murawy. Była też w tym czasie awaria rury wodociągu za licznikiem głęboko w ziemi i nie wiadomo ile tej wody poszło w ziemię, zanim usunięto usterkę. Można przypuszczać, że większość wody szła w ziemię i klub nie może, za to ponosić odpowiedzialności.

 Rachunki za zużycie wody i gazu przez obiekty sportowe w Woli Mieleckiej miały w ubiegłym roku przekroczyć 10 tys. złotych. – To nieporównywalnie więcej, niż w innych klubach na terenie naszej gminy. Poza tym inne kluby same płacą swoje rachunki – twierdzi Kazimierz Gacek

 Powyższe twierdzenie Pana Kazimierza Gacka częściowo już wyjaśniłem. Co do ostatniego zdania przedstawiam poniżej dowody zapłaty za wodę i prąd przez klub. Rachunki za prąd płacimy szkole bo tam jest licznik. Czyli jednak płacimy za rachunki.

rachunki

Jeżeli Pan Wójt jest taki „zaradny” to dlaczego dopiero 03.12.2012r. po interwencji Prezesa klubu wydał decyzję o spuszczeniu wody? Przecież groziło to zniszczeniem instalacji wod-kan.

Czy zabezpieczono znajdujące się tam urządzenia typu pralka, saturator itp.? Dla potwierdzenia zamieszczam nagłówek pisma z datą.

pismo

Dodam jeszcze, że nasz obiekt został odebrany w stanie nie nadającym się do rozgrywek, a dopiero ciężką pracą doprowadzono go do stanu w jakim dziś się znajduje. Była to społeczna praca wielu osób trwająca kilka miesięcy. Ludzie Ci sami przywozili ziemię na wyrównanie murawy, a jak brakło pieniędzy z dotacji to nawóz i paliwo do kosiarki kupowali za własne pieniądze. Od gminy potrzebowali wody. Jak się okazuje dla Pana Kazimierza Gacka to za dużo. Czy lepiej będzie jak te obiekty popadną w ruinę?

Jeżeli kiedyś szkoła pokrywała niewielkie koszty energii elektrycznej, a młodzież szkolna korzystała z zadbanego obiektu czy komuś to przeszkadzało? Stadion graniczy z obiektami szkoły. Stadion, odebrany przez Pana Wójta był bez bramek i bez budek dla zawodników rezerwowych. Bramki Prezes klubu zakupił za własne pieniądze, a mieszkańcy sami je wstawili. Pan Wójt przyjechał
i kazał je usunąć. Budek do dziś nie doczekaliśmy się. Przed remontem mieliśmy budki, ale w czasie budowy „znikły” i do dziś temat nie jest rozwiązany. 23.08.2012r. Złożyłem w sekretariacie UG pismo z zapytaniem o utrzymanie naszego obiektu i do dziś nie otrzymałem odpowiedzi. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć pokazujących jak wyglądał nasz stadion po niewielkich opadach deszczu
i jak na, nim pracowali nasi mieszkańcy. We własnym zakresie poprawili drenaż i wyrównali płytę stadionu. Dostaliśmy pusty budynek, a każdy element wyposażenia zdobywaliśmy sami. Myślę, że zdjęcia pokażą jaką pracę wykonali mieszkańcy, którzy oczekują od gminy tylko niezbędnego wsparcia. Nie czekamy na gotowe. Nie boimy się pracy, ale oprócz niej potrzebne są czasem środki finansowe, które i tak są niewielką składową całości wykonanej pracy.
Przypomnę Panu Wójtowi, że budynek, który kupił jako przyszłą siedzibę też w zeszłym roku ogrzewał, a w tych pomieszczeniach nic się nie działo.
Co będzie, jeśli okaże się, że Pan Wójt źle zrobił i ktoś z tego powodu każe zwrócić gminie dotację w wysokości ponad 2mln zł?

Mariusz Kawalec.

więcej zdjęć ... tu

tu ... komentuj na forum

 

Tak mieszkańcy pracowali przy urządzaniu budynku klubu.

Start

 

Poniżej zdjęcia z prac przy wyrównywaniu, drenowaniu płyty boiska i wstawianiu bramek.Start

StartStartStartStart

 

Poniższe zdjęcia przedstawiają w jakim stanie przekazano nam stadion. Po niewielkim deszczu stała woda. Boisko nie było dobrze zamurawione. 

StartStartStartStart

 

 


                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe