Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

Sobota, 16 Luty 2019

DOBRZE TRAFIŁEŚ   2
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM
                     

Czuwanie Grupy Apostolskiej - nauczania Benedykta XVI

29-10-2012

Dnia 21 października w naszej wspólnocie parafialnej młodzież zrzeszona w Grupie Apostolskiej, zorganizowała czuwanie dotyczące nauczania Benedykta XVI zawartego w jego encyklikach.

Pierwszą encykliką napisaną przez papieża Benedykta XVI jest encyklika Deus caritas est czyli Bóg jest miłością. Poświęcona jest ona miłości, w jej wymiarze seksualnym, społecznym i nadprzyrodzonym. Papież podkreśla w niej, że miłość Boga i miłość bliźniego są nierozłączne i stanowią jedno przykazanie

Kolejną encykliką jest Spesalvifactisumus, co oznacza dokładnie „W nadziei już jesteśmy zbawieni”. Encyklika Papieża Benedykta XVI opowiada właśnie o nadziei - o jednej z najważniejszych (kardynalnych) cnót chrześcijańskich.

Trzecią i ostatnią encykliką, najdłuższą z dotychczasowych napisanych przez papieża jest Caritas in veritate, czyli Miłość w prawdzie.

Na początku tego dokumentu Benedykt XVI przypomniał, że miłość w prawdzie jest zasadniczą siłą napędową prawdziwego rozwoju człowieka i całej ludzkości, bez której nie są możliwe ani zapanowanie ani też osiągnięcie wspólnego dobra.

Na sam koniec wszyscy uczestnicy wspólnie odsłuchali hejnału jasnogórskiego, a następnie odśpiewali apel w intencji papieża. Przy wyjściu każdy z uczestników mógł zabrać ze sobą jedną myśli Benedykta XVI oraz okolicznościowy obrazek papieża.

Opracował: Marcin Gazda

PS. Składam serdeczne podziękowanie młodzieży z Grupy Apostolskiej za przygotowanie tego nabożeństwa i za wielkie zaangażowanie się w jego prezentacje parafianom. Bóg zapłać!

ks. Paweł Herudziński

 

Zdjęcia ... tu

                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe