Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

Czwartek, 21 Luty 2019

DOBRZE TRAFIŁEŚ   1
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM
                     

Rok Wiary

14-10-2012

Dnia 11 października bieżącego roku w całym Kościele Katolickim uroczyście otwarto Rok Wiary ustanowiony przez papieża Benedykta XVI. Dzień ten nie był przypadkowy gdyż właśnie tego dnia obchodziliśmy pięćdziesiątą rocznice otwarcia Soboru Watykańskiego II.

W naszej wspólnocie parafialnej uroczyste otwarcie Roku Wiary miało miejsce w czasie Mszy Świętej i poprzedzającym ją nabożeństwie różańcowym. W czasie nabożeństwa październikowego odczytywane były specjalne rozważania dotyczące Roku Wiary. Poszczególne tajemnice prowadzili przedstawiciele grup działających w parafii.

W czasie uroczystej procesji rozpoczynającej Najświętszą Eucharystię do kaplicy zostały wniesione i w godnym miejscu złożone dwie księgi. Pierwszą był Katechizm Kościoła Katolickiego, a drugą Dokumenty Soboru Watykańskiego II. Papież Benedykt XVI zachęca nas abyśmy w czasie Roku Wiary czytali i studiowali te księgi. Chce przez to wskazać, że  teksty należące do spuścizny pozostawionej przez ojców soborowych, zgodnie ze słowami  bł. Jana Pawła II,„nie tracą wartości ani blasku”. W homilii ks. Proboszcz przypomniał o znaczeniu wiary jak o darze, który otrzymaliśmy i ciągle na nowo otrzymujemy. Następnie kapłan w imieniu Kościoła wyznał wiarę. Po skończeniu Credo wszyscy wierni na znak wiary we wszystkie prawdy jakie głosi Kościół odmówili aklamacją Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu… . W czasie ofiarowania do ołtarza została przyniesiona najstarsza parafialna księga chrztów pochodząca z 1786 roku, jako dar wdzięczności za wiarę naszych przodków. Po Komunii św. Ks. Proboszcz jeszcze raz zawierzył całą naszą wspólnotę parafialną Bożej Opatrzności, aby nowo rozpoczęty Rok Wiary przyczynił się do uporządkowania, pogłębienia i wzmocnienia naszej osobistej relacji z Bogiem.

Opracował: Marcin Gazda

 

Zdjęcia ... tu

                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe