Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

Czwartek, 21 Luty 2019

DOBRZE TRAFIŁEŚ   2
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM
                     

Wycieczka Grupy Apostolskiej 30-31.08.2012

09-09-2012

W dniach 30- 31 sierpnia odbyła się wycieczka Grupy Apostolskiej działającej przy parafii pod wezwaniem Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej. Organizatorem wyprawy był nasz ksiądz opiekun Paweł Herudziński, któremu serdecznie dziękujemy za cały trud włożony w zorganizowanie wycieczki.

            O godzinie 9:30 dwunasto-osobową grupą spragnioną przygód wyruszyliśmy w naszą podróż z parafialnego parkingu. Pierwszym punktem naszej wycieczki była miejscowość Krościenko nad Dunajcem, gdzie mogliśmy skosztować źródlanej wody oraz nacieszyć się pięknem widoku gór. Pokrzepiwszy nasze spragnione gardła udaliśmy się do Czerwonego Klasztoru na Słowacji, gdzie poznaliśmy ogólny zarys życia zakonów Kartuzów i Kamedułów. Następnie udaliśmy się nad Jezioro Czorsztyńskie, by na specjalnych rowerkach wodnych podziwiać okolicę. Wszyscy bawiliśmy się świetnie. Po powrocie na brzeg wyruszyliśmy na spoczynek do ,,Willi pod Krzyżem” , gdzie zostaliśmy przyjęci prawdziwie po góralsku przez panią Barbarę, której serdecznie dziękujemy za okazaną nam gościnę, wyrozumiałość i życzliwość.  Na zakończenie dnia wybraliśmy się do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, gdzie wspólnie z innymi pielgrzymami uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim. Lekko zmęczeni, ale za to pełni wrażeń wróciliśmy do naszej willi na spoczynek.

            Następnego dnia po modlitwie i śniadaniu wyruszyliśmy do Doliny Kościeliskiej gdzie odbyliśmy bardzo wyczerpujący spacer, w czasie którego mogliśmy podziwiać piękno Bożego stworzenia. Najciekawszym miejscem była Jaskinia Mroźna, w której musieliśmy się nagimnastykować niczym akrobaci. Na sam koniec spaceru udaliśmy się nad Smreczyński Staw. Wykończeni pojechaliśmy do Zakopanego by pospacerować po Krupówkach, a potem udaliśmy się w podróż powrotną, która minęła nam bardzo szybko wśród radosnych śpiewów i rozmów.  Zakończyliśmy wycieczkę dziękując Bożej Opatrzności za nieustanną opiekę nad nami w czasie tej podróży oraz za wspaniałą pogodę. Liczymy, że w przyszłym roku również uda nam się wybrać na wycieczkę, która będzie obfita w jeszcze więcej atrakcji.

 

Opracował: Marcin Gazda

 

Ps. W imieniu własnym i wszystkich uczestników wycieczki dziękuję naszym dobroczyńcą z parafii, w tym ks. Proboszczowi, za pomoc finansową w zorganizowaniu tego wypoczynku.

Ks. Paweł Herudziński

 

Zdjęcia ...tu

                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe