Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

środa, 20 Luty 2019

DOBRZE TRAFIŁEŚ   1
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM
                     

MAMMOGRAFIA

29-01-2012

Kiedy zbliżają się 50 urodziny czas pomyśleć o zdrowiu. Badanie mammograficzne może kobietę uchronić przed rozwojem raka piersi. Wójt Gminy wspólne z Fundacją SOS Życie zapraszają do skorzystania z tych bezpłatnych badań w Mielcu.

Za badanie nic się nie płaci, bo koszty pokrywa NFZ. Najlepiej zarejestrować się telefonicznie pod numerem 17582 40 60 i umówić w dogodnym terminie. Można umówić się nawet na sobotę. Trzeba przynieść na badanie dowód osobisty. Badanie trwa ok. 10 minut i jest wykonywane przez doświadczony personel.  Wynik do odebrania jest po dwóch tygodniach.

Codziennie od godz. 8 do 17 pod numerem 17 582 40 60 trwa rejestracja telefoniczna. Badania wykonywane są w mieleckim ośrodku fundacji na ul. Tańskiego 2.

Mammografia jest badaniem piersi promieniami Roentgena. Wykonuje się ją małym, specjalnie przystosowanym aparatem. Obraz uzyskuje się na kliszy. Mammografią można wykryć guzki w piersi o średnicy 2-3 mm. Chore z tak małym nowotworem złośliwym mają nie tylko szanse na pełne wyleczenie, ale nawet na zachowanie piersi.

Badanie może wywoływać dyskomfort, gdyż pierś musi byś mocno uciśnięta, aby jakoś obrazu była zadowalająca. Trwa kilka minut, a mała dawka promieniowania używanego w mammografii porównywalna jest z siedzeniem 5 godzin przez telewizorem. Mammografia zawiera cztery zdjęcia piersi, dwa lewej i dwa prawej w dwóch różnych ustawieniach.

Po co robi się mammografię? To najlepsza i najszybsza metoda wykrywania wczesnego raka piersi. Gdy po 2 tygodniach dostaniemy prawidłowy wynik profilaktykę raka piersi mamy z głowy na kolejne 2 lata.

                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe