Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

Sobota, 16 Luty 2019

DOBRZE TRAFIŁEŚ   1
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM
                     

SOKiS - Koncert noworoczny i XX finał WOŚP w Chorzelowie

09-01-2012
Zdjęcia z imprez ... tu

 KONCERT NOWOROCZNY  „TOBIE MAŁY PANIE”


W Święto Trzech Króli 6 stycznia 2012 r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Chorzelowie
odbył się Noworoczny Koncert   zatytułowany „Tobie mały Panie”.
To już drugi rok z rzędu w Chorzelowskim Ośrodku Kultury organizowany jest taki koncert. Podobnie jak w roku ubiegłym i tegoroczny koncert zgromadził na sali dziesiątki widzów, którzy przyszli posłuchać i obejrzeć wspaniałą muzykę, świetne wokale i piękne stroje.
Dzieci i młodzież z wielkim entuzjazmem  podeszli do tego koncertu. Kolędy i pastorałki  to ta forma która jest najbardziej bliska wszystkim, dlatego nigdy nie brakuje chętnych do ich śpiewania.  Zresztą podobnie zgromadzona widownia z wielka sympatia odebrała koncert, oklaskom nie było końca . Oczywiście tradycyjnie tez były owacje się na stojąco.

Kolędy i pastorałki zaprezentowali  gitarzyści z Chorzelowa pod opieką Waldemara Monticolo, wokaliści z Chorzelowa, wokaliści z Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckej pod opieką Michała Witka, oraz grupa wokalna z Zespołu szkół  w Woli Mieleckiej pod kierunkiem Waldemara Ozgi.
Natomiast członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” – grupa starsza i młodsza byli grupą łączącą  poszczególne części koncertu.
Kierownikiem muzycznym koncertu był Tadeusz Wywrocki, oprawą plastyczna zajęła się  Anna Surowiec, sprawnie działające  nagłośnienie i oświetlenie podczas widowiska  to  zasługa Marcina Sasora. Całość spektaklu przygotowała i opracowała scenicznie Bożena Telega.Jubileuszowy koncert   XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  w Chorzelowie

Chorzelów  gra w Finałach od 2000 roku najpierw pod  patronatem stowarzyszenia  młodzieżowego Aranea, a obecnie po raz dziewiąty od 2003 r. z własnym sztabem
 w Ośrodku Kultury. Corocznie jest 35   i więcej wolontariuszy, którzy od wczesnych godzin rannych do późnych nocnych zbierają pieniądze dla ratowania życia dzieci a tym roku również ich mam.
Początki były trudne i niewiele datków było. Zaczynaliśmy jako sztab w 2003 roku od kwoty  4.000. Co roku darczyńcy jednak stawali na wysokości zadania i kwota rosła  o 1.000 złotych. I tak w 2004 uzbieraliśmy 5.300, w 2005 - 6.440, w 2006 – 7.020, w 2007  - 8.200 ,  w 2008 –  8.500 , w   2009. – 11.380 zł. W  2010   - 13.200 zł  , ubiegły 2011 rok był rekordowy uzbieraliśmy  -18.400 zł. Jubileuszowy XX Finał przyniósł kwotę 15.117,63 zł
Chorzelowscy wolontariusze kwestowali w Chrząstowie, Ławnicy, Brzyściu, Rożniatach, Jaślany,  Tuszowie Narodowym, Padwi Narodowej, Trześni, Borkach Nizińskich, Gawłuszowice  oraz oczywiście w miejscu koncertu finałowego czyli u nas  w Chorzelowie.
Szefem tegorocznego sztabu była Kinga Halik.     
W Jubileuszowym Koncercie w którym wszyscy razem graliśmy na zakup urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą wystąpili na chorzelowskiej scenie:
  ZPiT „Chorzelowiacy” –  duża i mała grupa. Zespół zaprezentował tańce narodowe
i regionalne przygotowane przez szefa zespołu Bożenę Telega.
Zespół „Trans”  z GOKSiR Wadowice Dolne z tańcami estradowymi
KTT „Takt  z jivem, cha-cha-ch, walcem wiedeńskim przygotowanym przez trenera
i kierownika Mariusza Sosińskiego
Były również trochę inne klimaty , bardziej poetyckie a mianowicie  Fragmenty programu poetyckiego „Gdzie słone wschodzi   i kędy zapada” – czyli cztery wiersze Czesława Miłosza, do których  muzykę skomponował Tadeusz Wywrocki, który oczywiście akompaniował przy pianinie.
Zespół wokalny z PSM z Mielca pod Kierunkiem Sławomira Stana zaprezentował góralskie pastorałki, a Zespół wokalno muzyczny  „WAVE” z Czermina w skład którego wchodzą młodzi, przystojni i utalentowani chłopcy zaprezentował muzyka na która czekała cała młodzież zgromadzona na sali w Ośrodku Kultury.
Ale to nie koniec atrakcji . Kilkanaście minut przed dwudziesta zapłonęły świeczki na urodzinowym torcie WOŚP i wystrzeliły sztuczne ognie. Wszyscy uczestnicy koncertu mieli okazje skosztować dobroci, które ufundowała Cukiernia Pokusa z Mielca.
O 20.00  zabłysło światełko do nieba i padły obietnice te co padają co roku gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. Chorzelowski sztab sponsorowali oprócz wspomnianej Cukierni: Piekarnia Karkosza  z Chorzelowa, Firma Parkanex z Chorzelowa, Firma Ankol z Chorzelowa, Pizzernia Da Grasso z Mielca, Firma Rado z Ławnicy


źródło: SOKiS
                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe