Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

Sobota, 16 Luty 2019

DOBRZE TRAFIŁEŚ   1
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM
                     

Imprezy SOKiS w Listopadzie

18-11-2011
Zdjęcia z imprez ... tu

 Listopad  wyjątkowo obfity  .

Listopad ,mimo iż miesiącem jesiennym i  nostalgicznym to w Chorzelowskim Ośrodku Kultury jest głośno, atrakcyjnie, poetycko, śpiewnie  i  kolorowo.  Listopadowe imprezy rozpoczęły się  już  4 listopada eliminacjami gminnymi konkursu „Literatura i dzieci – trzy magiczne słowa - proszę , przepraszam, dziękuję”. Podczas  konkursu  wyłoniono osoby, które będą reprezentowały Gminę Mielec   (uczniowie szkół podstawowych) na eliminacjach rejonowych, a byli to Maria Miś i Michał Miś -S.P Chrząstów, Amelia Smykla, Piotr Dąbek,   Julia Sosińska, Paulina Motyl, Oliwia Rajca -S.P Chorzelów, Ewelina Marzec - S.P Podleszany.

7  listopada w sali wystawowej otwarta została wystawa Filatelistyczna Jerzego Klementowskiego pt. „Polskie drogi do Niepodległości”, która czynna będzie do 21 listopada.

Dwa dni przerwy i kolejna impreza.  9 listopada 2011 w Chorzelowie zebrali się recytatorzy i wokaliści  prezentujący się w Gminnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej „Sławię cię ziemio ojczysta poezją i pieśnią”. Laureaci Konkursu gminnego reprezentowali Gminę Mielec w kolejnym etapie tego konkursu. A byli to: Łukasz Miś, Bernadetta Gałda- SP Chrząstów, Karolina Węgrzyn - SP Książnice,Artur Białoń- SP Podleszany, Aleksandra Kania- SP Wola Mielecka,Aleksandra Maziarz  - SP Chorzelów, Aleksandra Bednarz, Damian Szewc, Patrycja Lelakowska,Karolina Ciejka,Angelika Paterak, Artur Dąbek  - Gim. Chorzelów,    Justyna Niedbała - Gim . Wola Mielecka

Tego samego dnia w Podleszanach członkowie ZPiT „Chorzelowiacy” wyśpiewali  koncert „Pieknie żyć” dla Koła Diabetyków z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. No i oczywiście 11 listopada

i uroczystości Gminne z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Była Msza św. w intencji Ojczyzny w Kościele w Chorzelowie, były uroczystości rocznicowe na cmentarzu Wojskowym - przemawiał Wójt Gminy Mielec Kazimierz Gacek , był program pt. „Wstań polsko moja”  w wykonaniu uczniów ZS w Chorzelowie, złożone zostały wiązanki kwiatów przez władze samorządowe, rady sołeckie , szkoły    i gimnazja, organizacje społeczne i polityczne, zakłady pracy.

Dzień później 12 listopada na stadionie sportowym w Chrząstowie odbył się turniej piłkarski oldboyów gminy Mielec  o puchar Dyrektora SOKiS w Chorzelowie.

 Chwila oddechu i kolejny etap tym razem Międzygminny Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej ,

w którym udział wzięło ponad 60 uczestników w z 6 gmin powiatu mieleckiego. Nagrody tym razem przyznano: Jagodzie Augustyn  i Natalia Jemioło z Przecławia, Łukasz Miś z Chrząstowa, Aleksandrze Kania z Woli Mieleckiej, Oliwii Kalickiej z  Borowej, Radosławowi Hyjek z Tuszowa, Karolinie Węgrzyn z  Książnic,Wiktoria Burek z Tuszowa, Kindze Maj i Magdalena  Gawżyńskiej z  Pława,J ustynie Niedbała   z Woli Mieleckiej, Angelika Paterak z Chorzelowa.

 To nie koniec konkursów ;18 listopada odbyły się eliminacje rejonowe konkursu „Literatura i dzieci” Spośród 50 uczestników  z gmin Tuszów, Borowa , Mielec oraz miasta Mielca wybrano przedstawicieli naszego rejonu na eliminacje wojewódzkie w Rzeszowie.

A są to: Kinga Kapinos ,Kalina Rokosz , Agata Rzeszucińska - SP 1 Mielec, Piotr Dąbek      - Chorzelów, Teatrzyk „Promyczki „ – WDKi R Grochowe.

Listopad to również czas Andrzejek i zgodnie z tradycją w sobotę 26 listopada w sali widowiskowej spotkają się członkowie zespołów i grup działających przy Ośrodku Kultury by wspólnie spędzić czas na wróżbach ,zabawach integracyjnych, tańcach dyskotekowych i wspaniałej zabawie.

 A zaraz w następny dzień z okazji Roku Miłosza w sali widowiskowej odbędzie się spektakl „Gdzie słońce wschodzi i kędy zapada”  , podczas które będzie można posłuchać  wierszy Czesława Miłosza , do których muzykę skomponował Tadeusz Wywrocki, będzie można, posłuchać teksów poetyckich i prozatorskich zebranych i opracowanych przez Bożenę Telega a wszystko w wykonaniu chorzelowskiej młodzieży.

 Ale to nie wszystko również grudzień zapowiada się interesująco  m.in. 3 grudnia Filia

w Woli Mieleckiej zaprasza na I Mikołajowy Turniej Szachowy.

 

                                                                                źródło SOKiS

                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe